Az alábbi cikk egy állatvédő olvasónk kérdése alapján született meg: Miért kell az ökröket kitenni az orrkarika viselés szenvedéseinek? A válasz több elgondolkodtató állatvédelmi pontot is érint, melyet szívesen megosztunk másokkal is.
A válasz több elgondolkodtató állatvédelmi pontot is érint, melyet szívesen megosztunk másokkal is.
Az, hogy ökröket lehet látni Krisna-völgyben, az az egyik legfőbb állatvédelmi intézkedésünk eredménye. Ha egy kultúrában az ökörerőt (vagy a bikákét) nem alkalmazzák, akkor ezek az állatok automatikusan vágásra kerülnek, mert „egyszerűbb” gépekkel dolgozni, mint velük. Ha viszont alkalmazzák őket, akkor orrkarika nélkül nehéz fegyelmezni őket. Mi az ökröket a gazdaságban alkalmazzuk, vetünk, szántunk, kaszálunk, szállítunk velük. Egy-egy ökör betanítása 3-4 évbe telik, aktív időszakuk 12-13 éves korig tart, ezután természetes halálukig gondoskodunk róluk (nyugdíjazzuk őket). A tanítás lényege, hogy az ökrök dolgozni tudjanak, ami egyben az életüket jelenti. A tanítás módszere a vezényszó, de ilyen méretű és erejű állatokat néha fegyelmezni is kell, amire a legkíméletesebb eszköz az orrkarika (nagyon gyorsan értenek ebből, nem kell különösebb fájdalmat okozni nekik).
A szentírások szerint a tehénvédelem nem csak egy kultikus, szentimentális dolog, hanem a realitásra épít. A teheneket védelmezni és a tejüket elfogadni, anyai kapcsolatot jelent. Az ökröket és bikákat
védelmezni és munkájukat elfogadni, apai kapcsolatot jelent. Ha egy társadalom nem hálás azért, amit a tehenektől és ökröktől kap, akkor ezeket az állatokat csak kihasználja és megöli. Amennyiben elfogadja az adományaikat, akkor köteles gondoskodni róluk, mert ez az Istentől rendelt törvény, és ez a valódi szeretet.
Pártha dás